«

Noodle Kısır Yapar Mı?

Hazır ürünler özellikle son zamanlarda hayatımızda iyice yer etmeye başlamıştır. Bunun nedeni ise daha çok insanların çalışma hayatına katılması ya da zamanının olmamasından kaynaklanır. Zamanı olmayan kişi hazır ürün arayışına girer. Tam da bu noktada noodle imdadına yetişir. Afiyetle hemen 2 dk. hazırlanır ve açlık bu şekilde giderilir. 

Hazır paketli ürünün bu kadar kısa sürede hazırlanarak aç olan bir kişiyi doyurması sizce de çok masum durmuyor mu? Evet, baktığımızda paketli ürünler içerisinde belki de en masum görüneni noodle diyebiliriz. Ama bu masum paketin altında birçok tehlike yatmaktadır. İnsanlar zararından çok faydasına odaklandığı için tehlike saçan bu maddeyi göz ardı etmektedir.

Peki, noodle zararları nelerdir? Birçok zararı bünyesinde barındıran noodle bu kadar tüketiminin zararları da oldukça fazladır. Akla gelen diğer bir soru noodle kısır yapar mı? Bu soruya verilecek cevap tabiki de evet.

Noodle Nasıl Kısır Olur?

Noodle, paketi hemen her evde bulunan hazır bir yemek türüdür. Makarna türü olarak karşımıza çıkan noodle öğrencilerin, çalışan insanların, boş vakti olmayanların en büyük kurtarıcısı olarak karşımıza çıkar. Evli çiftlerde özellikle son zamanlarda yapılan araştırma kısır olma oranı oldukça artmıştır. 

Bu kadar fazla kısır oranının artmasında noodle kısır yapar mı? Sorusu akıllara gelmektedir. Noodle kısıra büyük oranda etkisi olmaktadır. Son zamanlarda uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre de özellikle hazır ürünler olan noodle gibi paketli gıdalar kısıra davetiye çıkarmaktadır. Bunun nedeni insanların daha çok tercihinden kaynaklı olmaktadır.

Ne Ölçüde Tüketilmelidir? 

Paketli ürünler bilindiği üzere başlı başına hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Gerek ambalajı gerekse içeriği olarak insanları cezbederek her an yanında olmasını sağlamıştır. Doğal olarak bu paketli ürünler de insanların daha sık rahatsız olmasına neden olmuştur.

Bebek sahibi olamayan çoğu çift de acaba nerde problem var gibisinden arayışa geçerler. Ve sonucunda şöyle bir sonuca bakarlar ki yediğimiz ve içtiğimiz gıdalardan kaynaklı olarak sıkıntı yaşıyoruz diyebilirler. Noodle kısır yapar mı? Diyerek evli çiftler birtakım arayışlara geçerler.

Masum görünen paketin altında bulunan noodle yani makarna gibi çeşitler bu ürünler içerisinde başı çekmektedir. Gerek kolay yapılışı ile en çok tercih edilenler arasında yerini almıştır.

Noodle Alternatif Ne Tüketilebilir? 

Noodle kısacası iki dk. hazır yemek ürününe alternatif olarak daha sağlıklı yiyecekler tercih edebiliriz. Bunlar arasında sebzeli çeşitli ve besleyici makarna tercih ederek sağlıklı öğünler oluşturabiliriz. Daha kısa sürede bu şekilde hazırlanan yiyecekten çok da sağlıklı bir şeyler beklemek doğru olamazdı. 

Sonuç olarak kısır ve diğer rahatsızlıkların önüne geçmek isterseniz siz de dH besleyici ve daha sağlıklı sebze ve meyve ile öğünlerinizi zenginleştirebilirsiniz. Bu şekilde daha sağlıklı toplumlar oluşacaktır. 

Bir Cevap Yaz

cakir Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.