«Anksiyeteyi nasıl iyileştirebilirsiniz?

Öncelikle yaptığım Bolluk, Bereket, İyi Şans Şifa Çemberi kesinlikle çok ama çok etkili. Anksiyete temelde bir dengesizliğe dayandığı için bu çemberler içerisinde yaptığımız enerji seansı eril ve dişil yanınızı dengeye getiriyor ve çakralarınızı hizalıyor yani sizi merkeze, ana getiriyor.

İyi gelecek bir diğer çalışma kesinlikle nefes çalışması ve meditasyon yapmak. Her sabah kalkınca ve akşam yatmadan bunları yapıp kendinizi merkezlemek.

Sabah 10 dakika nefes + 10 dk meditasyon yaparak kendinizi güne hazırlamak, önünüzde olanlara sakinlikle ve farkındalıkla bakmak, gece yatarkende aynı şekilde 10 + 10 toplam 20 dakika dün içerisinde olanları değerlendirmek, sonuçlarına bakmak, yaşananların size öğrettiklerini görmek ve ne olmuş olursa olsun güvende ve iyi olduğunuzu hatırlayarak uykuya dalmak çok iyi gelecektir.

Yapabileceğiniz bir diğer çalışmada anknsiyete geldiğinde yada gün içinde fırsat buldukça el baş parmak meridyeninize çalışmak. Bunu daha önce yayınladığım “kendi kendini şifalandırmak” videomda anlatmıştım. Baş parmağınızı hafifçe tutarak kalp atışını güçlü bir şekilde hissedinceye kadar bu şekilde bekleyerek baş parmak meridyenini aktifleştiriyorsunuz.

Yapabileceğiniz diğer bir çalışmada anksiyetenin geldiğini hissettiğinizde “Anda kalmaya niye ediyorum” dedikten sonra 71042 sayısını tekrar etmek. Nasıl okuduğunuz çok önemli değil ancak anda kalma sayısı olan 71042 niyetiniz ile birlikte sizi ana getirecek ve dengeleyecektir.

Anksiyete neden oluşur?
Anksiyete temelde eril dişil dengemizin bozulması ile ortaya çıkar ve kadınlarda erkeklere oranla 2-3 kat fazla görülür.

Neden?

Çünkü anksiyete bizi detaylara önem vermek, dikkatli olmak zorunda bırakan, beynimiz için normal bir hayatta kalma mekanizmasıdır. Yani tamamen eril bir durumu temsil eder.

Peki sen bir kadın olarak eril bir işte mi çalışıyorsun? Yada yuvada yani evde eril olmak zorunda kalan, evin reisi olmak zorunda kalan bir kadın mısın? Erkeklerin sorumluluklarını üstlenmek zorunda mı kalıyorsun?

Tüm bunlar bir kadını aşırı eril duruma çeker. Eril enerji gelecek ile ilişkilidir. Bir sonraki aşamada ne olacağına odaklıdır. Ancak bu beraberinde kaygıyı ve anda olamamayı getirir.

Dişil enerji ise daha çok geçmişte akar, geçmişi değerlendirerek ilerler. Eril enerji ise gelecekte akar. Eril dişil dengemizi kaybettiğimizde erkek yada kadın farketmez bu anda kalamayız. Aşırı derecede geleceğe odaklanmış yani aşırı eril olmuşsak anksiyete kaçınılmazdır. Erkeklerde de Anksiyete aşırı eril olmaktan kaynaklanır.

Bu aynı zamanda gerçekleşme ihtimali çok düşük olan bir durum için aşırı enerji harcamayı ve tükenmişliği beraberinde getirir.

Instagram Profilimden bana ulaşabilirsiniz
https://www.instagram.com/emrekonuralp/

#anksiyete #kaygıbozukluğu #farkındalık #kişiselgelişim #şifa

source

Bir Cevap Yaz

cakir Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.