«Dünya’nın ilk refah ülkesi, Avrupa’nın lokomotifi Almanya… Spor, sanat, bilim, teknoloji, mühendislik, giyim, eğitim, edebiyat, felsefe ve sağlık gibi birçok alanda her zaman en iyiyi yapan ve en başarılı kişileri çıkaran disiplinli ve dakik bir ülke olan Almanya hakkında en ilginç ve gerçek bilgileri derledik.

Almanya serimizin beşinci videosunda Almanların dünyaya katkıları, Almanya’daki kültür ve sanat etkinlikleri, Almanya’daki ünlü müzik grupları, Alman Edebiyatı, Klasik müzik, Almanların fizik, kimya, coğrafya, tıp, felsefe alanındaki katkıları, Latin İncil, Noel Ağacı tarihçesi, Protestan reformcu Martin Luther, Almanya’da sinema, ilk vampir filmi, ilk bilim-kurgu filmi, Leibniz ödülü, Nobel Ödülü alan Almanlar, Albert Einstein, Almanya’daki başarılı üniversiteler, Waldseemüller Haritası hakkında bilgiler bulacaksınız.

Video hoşunuza gittiyse “beğenmeyi” unutmayın.
İyi seyirler. 🙂

Yeni videoları kaçırmamak için ÜCRETSİZ ABONE OLUN: https://goo.gl/WRgydo

Oynatma Listelerimize de Göz Atın:
►Ülkeler Hakkında İlginç Bilgiler: https://goo.gl/D6GTym
►Ülkelerle İlgili İlginç İstatistikler: https://goo.gl/DvAQ8C
►Ülkeler Hakkında Bilinmeyenler: https://goo.gl/7TW9kC
►Ülkelerin Ekonomi İstatistikleri: https://goo.gl/yK5nsF

Ülkeler hakkında en ilginç, en eğlenceli ve gerçek bilgileri, ülkelerle ilgili ilginç istatistikleri ve ülkeler hakkında bilinmeyenleri videolarımızda bulabilirsiniz.

Kanalımızdaki videolar gerçek bilgilerden oluşmaktadır.
Bilgiler en az 3 (özellikle o ülkeye ait) kaynaktan teyit edilip (video sonlarında kaynakları görebilirsiniz) öyle yayınlanır.

#almanya #dünyalı #ülkeler

source

Bir Cevap Yaz

cakir Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.