«HERKESLE PAYLAŞMANIZ GEREKEN MUTFAK SIRLARI

Bugün yemek pişirmeyi seven herkesin bilmesi gereken mutfak sırlarını paylaşıyoruz. Dolmalık biberleri nasıl seçeceğinizi, avokadoları saklamanın doğru yolunu, kurumuş ekmeği nasıl değerlendirebileceğinizi ve biftek pişirmenin garip yollarını öğreneceksiniz!

Bugün markette yaz da pazarda en iyi tatlı biberleri nasıl seçeceğinizi öğreneceksiniz. “Ne farkı var?” diye soruyor olabilirsiniz. Aradaki fark şu: dişi dolmalık biberlerde 4 tane çıkıntı vardır ve daha tatlı oldukları için salatalara koyup çiğ yemek daha iyidir. Erkek dolmalık biberlerin sadece 3 çıkıntısı vardır ve pişirmeye daha elverişlidirler.

Ütü, tost makinesi ve hatta tavuk kullanarak evde biftek pişirmenin çılgın yollarına bir göz atın! Biftek pişirmenin kolay ama gerçekten de garip yollarını öğrendiğinizde şok olacaksınız! Eğer ızgaranız yoksa bifteğinizi folyoya sarın, yağ ekleyin ve 5 dakika boyunca her iki tarafına da sıcak ütü bastın. İşte oldu! Biftek pişirmenin başka bir yolu ise tost makinesi kullanmaktır! Biftekleri folyoya sarın ve tost makinesinde 10 dakika pişirin. Ayrıca ilk aşamada biraz sebze ekleyebilirsiniz. Bu komik tiyoları arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın!

İşte en iyi mutfak önerileri:

-Kesilmiş avokadoları olduğu gibi buzdolabına koyarsanız bir süre sonra oksitlenir. Bu yüzden kesilmiş kısmını bitkisel yağ ile kaplayın.

-Çengelli iğne kullanarak kirazların çekirdeğini çıkarın

-Yumurtaları buzdolabında saklamanın doğru yolunu öğrenin

-Salatalık kesmenin eğlenceli yollarını öğrenin

– Yumurtaları saniyeler içinde kesmek için ızgara rafı kullanın

-Kivi soymanın kolay yolu. Kiviyi ortadan ikiye kesin. Mikser teli alın, kiviye saplayıp döndürün

-Hiç limon spreyi gördünüz mü? Kendi başınıza kolayca yapabilirsiniz!

-Plastik şırıngadan kendin yap yiyecek dilimleyicisi yapın

Sebze ve meyveleri nasıl kesip soyabileceğinizi gösteren daha fazla tüyoya göz atın! Beğen tuşuna tıklamayı ve bunun gibi daha fazla video için kanalımıza abone olmayı unutmayın!

ZAMAN BİLGİLERİ:

00:09 Balık pişirmenin hızlı yolu

0:22 Sütlü kahve fikri

04:29 Yumurtaları dilimlemek için ızgara teli kullanın

07:19 Kendin yap limon spreyi

08:26 Evde biftek pişirmenin garip yolları

5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: https://goo.gl/988RDr
Olumlu bak kanalına abone olmak için: https://goo.gl/aoVCYZ

source

Bir Cevap Yaz

cakir Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.